Závesný “luster” z kvetov

Inšpirujte sa…

01

 

Na nedávnom výlete do Amsterdamu som narazila na najúžasnejší trh s kvetmi. Nachádzal sa priamo v strede amsterdamských kanálov a v obchodoch boli rady a rady vysušených kvetov visiacich dole hlavou zo stropov. Pomyslela som si, že to je najlepšia vec akú som po dlhej dobe videla a domov som prišla s nutkaním experimentovať so zavesenými kvetmi! Tak čo je lepšie ako naaranžovať kvety aby ste si ich mohli zavesiť?! Tento malý „luster“ je perfektný na zavesenie nad jedálenským stolom, pri vchode do domu alebo na hocijakom mieste ktoré potrebuje trocha oživiť.

02

 

Potrebujeme na to:

  • Dlhé kvetinové stonky, podobné tým na obrázku
  • Vnútornú časť vyšívacieho kruhu
  • Okrasnú pásku
  • Svetlú niť
  • Ihlu
  • Malý kovový krúžok
  • Nožnice

Začnite oblepením vyšívacieho kruhu okrasnou páskou. Pásku obmotajte okolo kruhu až kým nebude celý pokrytý vašou obľúbenou farbou.

03

 

Ďalej očistite listy zo stoniek vašich kvetov. Následne odstrihnite každú stonku približne 10 cm od konca kvetu.

04

 

Prevlečte ihlou priesvitnú niť. Vložte ihlu cez koniec prvej stonky. Prevlečte cez ňu celú niť.

05

 

Priviažte niť okolo vyšívacieho kruhu tak, aby kvety viseli trochu pod kruhom. Zabezpečte to dvojitým uzlom a odstrihnite konce nite. Pokračujte týmto spôsobom, až kým nebudete s počtom priviazaných stoniek spokojní.

06

07

 

Odstrihnite tri dlhé kusy nite. Priviažte ich rovnomerne ku kruhu tak, aby bol podporovaný troma bodmi. Spojte konce týchto nití spolu a priviažte ich ku kovovému krúžku a uistite sa, že kvety zostanú na rovnakej úrovni. Toto zaistí že luster bude visieť rovnomerne.

08

 

09

 

Zaveste si svoj luster kamkoľvek chcete. Takéto lustre by boli vhodné na Deň matiek alebo veľkú noc. Naše vydržali čerstvé po celý deň, takže ho môžete vyrobiť ráno a užívať si ho celý deň!

10

11

 

foto: Lovely Indeed

zdroj: www.thesweetestoccasion.com

Zdieľajte inšpirácie aj pre priateľov.

www.svetzahradkara.sk